مغز و معجزه رسیدن به هدف (روانشناسی ثروت)

افکار شما توانایی های شما را فراتر از محدوده طبیعی می برد

 

در پژوهش هایی جداگانه مشاهده شده است که می توان با تلقین این موضوع که افراد پاسخ یک پرسش را میدانند (فلاش زدن سریع یک زنجیره نامفهوم عدد و گفتن اینکه شما پاسخ را به صورت ناخودآگاه در این پرسش دریافت کرده اید در گروه آزمایش) نتایج بهتری در آزمون می گیرند. همچنین وقتی افراد در کاکپیت شبیه ساز هواپیما قرار میگیرند، در آزمون بینایی نمره بهتری کسب می کنند (گروه کنترل، در همان کاکپیت که فعال نبود و لباس خلبانی هم نپوشیده بودند بهبود نداشتند. همچنین برای اثر تشویق هم یک گروه کنترل دیگر داشتند در آزمون). یک پژوهش جالب دیگر، نشان داد با کوچک کردن ردیف حروف آزمون بینایی، افراد به این دلیل که فکر می کنند دو سوم بالایی هر چارت را بایستی بتوانند بخوانند، بهتر از گروه کنترل عمل می کنند.

 

این مقاله را مطالعه نمایید : چگونه عادت های جدید پولسازی ایجاد کنیم؟

 

مغز و معجزه رسیدن به هدف

 

همه این رفتارها نشان می دهد که مغز انسان توانایی آماده کردن بدن را دارد. در پژوهشی دیگر به نظافتچی های هتل که میزان فعالیت فیزیکی شان در طول کار تمیز کردن اتاق ها، معادل توصیه های انجمن جراحان امریکا برای فعالین ۳۰ دقیقه ای روزانه است، ابتدا نظرات شان را پرسیدند. اکثریت شان فکر می کردند به قدر کافی فعالیت ورزشی ندارند. اما وقتی به گروه آزمایش گفتند که این مقدار فعالیت، مطابق توصیه های پزشکی است، در طول چهار هفته، وزن کم کردند، چربی خون شان پایین آمد و حتی فشار خون شان طبیعی تر شد. این اتفاق در گروه کنترل که از چنین اطلاعاتی بی بهره بودند دیده نشد. اینها همه نشانه های فرآیندی است که مغز طی می کند تا بدن را آماده بکند. در محدوده پزشکی،‌اثری به نام دارونما (پلاسیبو) وجود دارد که به خوبی شناخته شده است. در صورتی که مغز بداند یک اثر دارویی قرار است از یک دارو کسب بشود، آن اثر را در بدن تولید می کند، فارغ از اینکه دارو اصلا به بدن رسیده باشد یا نه.

 

/ 1 نظر / 11 بازدید
میرسایت

سلام خوبی؟ وبلاگتو دیدم خیلی قشنگ بود. دوستش داشتم. چرا به سایت تبدیلش نمیکنی که با کلاس باشه؟ اگه میخواهی تبدیلش کنی یه سر به سایتم بزن اصلا کلن خوشحال میشم به سایتم هم یه سر بزنی http://mirsite.ir کلی میتونیم با هم همکاری داشته باشیم اگه کاری داشتی بهم زنگ بزن 09121596033 عاشقانه و بیصبرانه منتظرتم http://mirsite.ir میرسایت info@mirsite.ir http://mirsite.ir