یادگیری سریع زبان به شیوه علمی!

اگر علاقمند به یادگیری زبان های دیگر هستید و تصور می کنید کار سختی است ، به کمک علم یادگیری زبان می توانید به طور کامل یک زبان خارجی را یاد بگیرید!

یادگیری یک زبان جدید واقعا کار آسانی نیست، اما اگر درباره علم یادگیری زبان های خارجی بیشتر بدانید ممکن است به شما کمک کند تا به فرایند یادگیری خود سرعت ببخشید. Belle Beth Cooper دیدگاه های خود را در وبلاگش به اشتراک گذاشته است:

اکنون مدتی است که مبادرت به یادگیری زبان فرانسه کرده ام، ولی فرایند یادگیری بسیار کند است. این کار از یادگیری زبان انگلیسی که اولین زبانی بود که یاد گرفتم، بسیار سخت‌تر است. وقتی که فهمیدم ترفند‌های زیادی برای یادگیری زبان خارجی وجود دارد و من آنها را نمی‌دانستم، از این همه تلاش خود تعجب کردم. این ترفندها برای افراد بزرگسال فقط یک نوع حقه برای یادگیری می‌باشد.

 

چگونه ما یک زبان را یاد می‌گیریم

یادگیری زبان کاری است که ما با تولد خود در حال انجام آن هستیم. ما این کار را به صورت غریزی انجام می‌دهیم، همان‌گونه که یک مقاله تحقیقاتی می‌گوید:
برای این که باور کنیم سازگاری بیولوژیکی خاصی نیاز است کافی است توجه کنیم که کودکان و همین‌طور ممکن است حیواناتی مانند سگ‌ها و گربه‌ها در درون خانه باشند، اما فقط کودکان زبان را یاد می‌گیرند.
در دوران کودکی، ما یاد می‌گیریم تا فکر کنیم، ارتباط برقرار کنیم و همین طور یاد می‌گیریم تا درک درستی از قواعد زبان مادریمان داشته باشیم. از آن به بعد ما همه زبان‌های جدیدی را که در ارتباط با زبان اول ما هستند، یاد می‌گیریم (یعنی آن زبانی که ما برای فهم و درک دنیای اطراف خود برای اولین بار استفاده کردیم).
اگرچه زبان چیزی است که ما می‌آموزیم، اما تحقیقات نشان داده است که غریزه برای انجام این کار از زمان تولد ایجاد شده است. درست است که ما تمایل به انتخاب زبان و یادگیری آن داریم، اما به نظر می‌رسد که مغز انسان محدودیت‌هایی برای یادگیری زبان دارد که این جدا از زبانی است که ما در ابتدا فرا گرفته‌ایم. برای مغز سخت است هجاهای خاصی که در همه زبان‌ها معمول نیستند، پردازش کند، در نوزادان نیزکه هنوز شروع به یادگیری هیچ زبانی نکرده اند نیز چنین است.

 

/ 0 نظر / 10 بازدید